46.lv
Вторник, 17 Января 2017 г. 46.lv на Twitter 46.lv на Facebook
Именины: Dravis, Tenis/ Артем, Денис, Климент, Панас, Архип
46.lv » НОВОСТИ РЕЗЕКНЕ

Медики: число родов в Резекне сокращается драматически быстро

Фото: LRTV video fragments
Родов в Резекне проходит все меньше и меньше, рассказала Латгальскому региональному телевидения (ЛРТ), врач-неонатолог Резекненской больница Скаидрите Василевска.
«Родов становится все меньше. Как мы видим людей на улицах меньше, поэтому и детей появляется меньше», - пояснила врач.

Скаидрите Василевска вспомнила, что когда она начинала свою карьеру в Резекненском роддоме, в год в среднем появлялись на свет 1200 младенцев.

В этом году, в родильном отделении Резекненской больнице, свой жизненный путь начали 528 малышей, количество мальчиков и девочек разделилось поровну. Данный результат не так хорош, так как число новорожденных сократилось на 40 детей, в сравнение с предыдущим периодом.

В свою очередь, 2017 год начался весьма продуктивно, в первые дни нового года появились на свет уже 5 малышей.

Несмотря на то, что роддом Резекненской больницы находится в самом центре обслуживаемого региона, медики переживают за его будущие, сообщает ЛРТ.

www.46.lv  

Комментарии (42)

Резекне - чайлдфри столица Галактики!


Наши рожают в Прейлях,Екабпилсе.Почему?Наверно в отделении у нас что-то не так!!Вот и ответ.


Lasīt māki? Te skaidri pateica, ka ar vienādu pašas dzemdētājas attieksmi un neko nemaksājot ne Rēzeknē, ne Preiļos, Rēzekne i blakus nestāv Preiļiem. Un ko nozīmē klausīt ārstu? Preiļos, piemēram, tiek piedāvāts, jā, jā, piedāvāts, kādu dzemdību pozu sieviete vēlas izmantot. Protams, ja nav problēmu. Savukārt Rēzeknē ar visu gudro galu (kas Preiļos jau sen bija un ir) pa vecam strādā.


Dzemdibu nodala jamaina ierasta attieksme pret dzemdetajam. Preili parspej Rezekni vairakas reizes,jo mediku attieksme burviga,iecietiga. Tiesi tada kadai jabut pret sievieti kad laiz pasaule jaunu dzivibu. Ciena pret sievieti pec butibas ir zelta verta. Diemzel Rezekne dazi mediki pasi sev uzlika kronus. Ari vadiba atsakas redzet un reaget uz sanemtam sudzibam aizbildinoties ka citu nav. Ka tad nav? Ja cits nak to norok. Tada butiba valda Rezekne dzivojosiem cilvekiem.


Rēzeknes slimnīcā cilvēciska attieksme tikai par naudu.Rēzeknē dzīvoju jau pāri 20 gadiem un pa šiem gadeim nekas nav mainījies,pats lielākais bardaks kādu neesmu sastapis nevienā citā pilsētā :( Ārstu ziņā no desmit - viens normāls,kompetents,ne mantkārīgs un ar cilvēcisku attieksmi,pārējie ir vienkārši ''unikums'',nesaprotu kā tā sanāca ka tā ''elite'' ir salasījusies tieši Rēzeknē :(


Больше негатива чем позитива. Кому где рожать это выбор каждого.первый раз рожала у нас а 2 в Прели это "день и ночь" за 3 только туда.есть и у нас хорошие врачи но деньги решают многое.


Полиция, которая что бы не случилось-уже заранее говорит, "скорее всего никого не найдем".Врачи, которые "боятся". А вы начните работать и не надо будет "боятся". Вы охре..ли и не стесняетесь даже! Дети, если поумнее все по стопам родителей-в медицинских, а все плачут.Не стыдно?Две мои "бесплатных" беременности погибли. В последний раз рожала за деньги-300 латов только врачу, неонатологу-тоже, за платную палату-тоже, чтобы каждая поломойка не учила бы правилам выживания.ЖАЛЬ, что врачи и полиция понимает только язык денег и связей(


Родила двоих здоровых деток в Резекне. Не платила ни разу.Отношение нормальное. А если не хотите чтоб на вас врачи орали, слушайте и делайте то что они вам говорят.Они отвечают за наши жизни.


Visdrošāk braukt uz Jēkabpili, jo manu bērnu pēc ķeizara aizveda, bet es paliku Rēzeknes slimnīcā,jo nevarēja atjēgties pats. Šīs dienas bija vismokošākās psiholoģīskajā ziņā. Nedod dievs to piedzīvot. Jēkabpilī nogulējām 10 dienas, un es 4 bez bērna šeit. Pie mums nav tādas aparatūras un specialiālistu,ja nedod dievs kas noiet ne tā kā gaidīja mamma. Manā gadījuma bērns dzima laikus ar ķeizargriezienu, bet ne tā kā vajagot elpoja. Daudzas mammas pa taisno uz Jēkabpili brauc, tā pasargājot gan bērnu, gan sevi. Bet Rēzeknes ārstus ir janomaina, gan poliklīnikā, gan slimnīcas dzemdību nodaļā. Es priekš sevis izvēli esmu izdarījusi, ne pie viena no tiem vairs negriežos, jo pārāk negatīva pieredze no visiem - paviršība.


Biju dzirdējusi šausmu stāstus un biju jau izdomājusi dzemdēt kaimiņu novadā, bet sanāca tā, ka dzemdēju Rēzeknē, un nenožēloju.Nevienam neko nemaksāju, attieksme bija laba, uzmundrināja. Paldies ārstam Radionovam, kurš izglāba manu mazo, dzemdības bija sarežğītas, bet darīja visu , lai man un mazajam viss ir kārtībā. Paldies liels. Manuprāt, vainīgas arī ir pacientes, jo es slimnīcā atrados ilgu laiku un nedzirēju ne ko sliktu vērstu uz pacientēm, vienīgi to, lai ēd, lai kustas, kas piedodiet ir jādara. Mainiet attieksmi pašas!


комментарии это и есть ответы, почему упала рождаемость в резекненской больнице, почему мамочки предпочитают рожать в Лудзе, Прейли и др. больницах. отношение к "своим" роженицам и к бесплатным видно невооруженным глазом, к сожалению. я не специалист и не возьмусь оценивать квалификацию врачей, но очень хочется человеческого отношения независимо от того, есть у тебя деньги на взятку для врача или нет


Paziņa izstāstīja kā viens dakteris 8. marta dienā bērnu kapā aizveda, jo dzemdības pieņēma iereibis. Bet mamma nezina , kas tas ir daktera vainas dēļ.


Ivanovs pie izrakstīšanaas meiteni no laukiem aprēja kā suns, teikdams tāduss vārdus, ka man pat nelabi palika gaidot ka es būšu nākošā uz kuras rēks.Tai meitenei pateica, ka sapūs viņa, ja šodien izrakstīs. Es biju mēma un nobijusies, un kāpēc citām mammām ir jāklausās viņa negatīvismā. It kā visa izslavēts dakteris, bet morāls idiots un nekompetents konfidenciālas informācijas glabāšāna, proti, mana paziņa bija iepriekš zaudējusi bērniņu un par to ļoti pardzīvoja, un arī nevienam nestastīja, bet atkal ar otru grūtniecību tika slimnīcā un gulēja ar paziņu viena palatā, bet viņs atnāca un cūka tāds visu viņas klātbūtnā izstāstīja. Kretīnu pa tiesām vajadzēja izvalkāt!


Bagatakās mammas var atļauties braukt uz labākām slimnīcām. Pie mums ārsti ar rupjo attieksmi ir aizbaidījuši visas pacientes. Slava nav laba par Rēzeknes slimnīcas dzemdību nodaļu. Pati saskāros. Ļubenko ļoti mīl naudu, bet pats ar aizstrutojošām acīm atvelkas uz palātu sestdienas dienā apraudzīt ķeizara rētu. Pirms tam pieprasīja par ķeizaru 300 Latu.


Что же произошло. В 70-ые годы наше отделение славилось. А какой медперсонал!!! А ведь Прейльское отделение хотят "оптимизировать"


интересно было бы прочитать мнение начальника транспортного цеха, т.е. г-на Любенко


Man ir pieredze gan Rēzeknē, gan Preiļos. Zinu vairākas ģimenes ar līdzīgu pieredzi. Uzvedoties vienādi gan Rēzeknē, gan Preiļos, Rēzeknē jūties kā gaļas kombinātā, bet Preiļos mūsdienīga, cilvēcīga pieeja un miers. Nevienam neko nemaksājām. Nevienu nepazinām ne te, ne tur. Preiļi viennozīmīgi ir labākie. Tiem, kas te runā par Rēzeknes ārstu profesionalitāti derētu padomāt, kāpēc pat Rēzeknes slimnīcas darbinieki (ne visi protams) dodas dzemdēt uz citām pilsētām.


Būtu normāla attieksme gan ārstu, gan vidēja personāla - būtu cita situācija. Rēzeknes slimnīcu visi apiet pa gabalu!!!


врачи у нас хороший опытный,а вот мед персонал вособенности санитарки хамские сует свой нос туда куда не надо!!!!их работа г***о уберать..


Да ,двое очень опытных врачей есть у нас !ну трое! И на них и держится отделение. А младший медперсонал видать ведет себя непрофессионально! Ну кто за такую зарплату будет держать такую огромную ответственность ?? хорошо что еще детей не путают:( А дать на лапу ,у них уже вошло в привычку ,, Эх вы же клятву Гиппократа давали Вам самим не совестно? медсёстры ,персонал ,почитают эти комменты ,статью ,, надеюсь они будут более добродушны и вежливы! Всем здоровья и Крепких веселых детишек!)) а персоналу хорошего настроения)) это такое счастье ,слышАть первые крики Нового-маленького жителя планеты))))


Без денег в Резекне рожать можно только везунчикам. Что персонал,что врачи смотрят на простых,без понтов и денег,как на г-но. Сами приучили мы, а теперь это так у них в привычку вошло. В Прейли рожать надёжнее. По крайней мере, не накричат пьяный врач или санитарка


A ja ochenj blagodarna nashemu roddomu i v chastnosti Dr.Ivanovu.zaberemenela v Anglii,no pobivav odin raz tam na konsuljtacii bila v shoke.Reshili chto budu rozhatj v Rezekne.Spasibo esche raz personalu i A.Ivanovu!!!Teperj zhivem v Rige,no kogda zaberemenela vo vtoroj raz-vopros o tom gde budu rozhatj dazhe i ne obsuzhdalsja-toljko Rezekne i toljko A. Ivanov.Esli reshim rozhatj esche,to toljko v Rezekne i toljko u A.Ivanova!!Daj Bog emu krepkogo zdorovja i vsemu personalu patologicheskogo otdelenija i rodovomu!!


Da v Rezekne vraci neocen.nu vot Ŗadionov ocen xorowiji eto tocna.


Da v Rezekne vraci neocen.nu vot Ŗadionov ocen xorowiji eto tocna.


5 gadi atpakaļ dzemdēju, nemaksāju un personāla attieksme bija lieliska. 2016 pati nolēmu maksāt, bet tikai vecmātei, kad ārsts to uzzināja -bija ļoti neapmierināts. Galu galā - ķeizars, ārsta kļūdas dēļ.


Roddom tyt ne pri4em.kamy tyt rozatj moladie yexali i prekrasno razajut zarybezom,tam pomo4i ot gosydarstva.A ynas11.38efro v mecec.


Ja soglasno 4to esti xaro6ie vra4i y nas opatnie.Po4emy kagda vse bol6e edyt rozatj v Preli,eto o4emto gavorit.


Liels paldies Rēzeknes slimnīcas Dzemdību nodaļas ārstiem un medicīnas personālam par meitu un mazdēlu.


Mozet prosto nuzno i sebja sootvetstvujus4e vesti i vra4ej sluwatsja dlja drugix rozenic daze neobxodino 4tobi na nix porugalisj na svojom opite znaju takije mamo4ki bivajut i ugrozajut nesluwajut v obmoroki padajut a pokuritj ix otpusti.....


U menja 2 detok,i obe radilis v rezekne..s pervij devockaj bilo kak bilo,atnasenija neskazem sto uzasnoja no terpimo :) atnasenija medsostr uzasnoja...no bolsaja blogadarnast vracu Radionovu i Ivanovu,vrac at boga:)


у нас в роддоме все решают деньги или знакомства это точно!!!!!!!!!и почему врач имеет право выражатся нецензурными выражениями кто ему дал такое право.


da cto za panika.normalnie doktora.oni ze s opitom bolsim im prinjat rodi s zakritimi glazami mogut /


I ja nikogda ne budu rozatj boljshe v Rezekne. Odnogo raza hvatilo. Cutj ne ugrobili rebenka. Otnoshenije uzasnoje, strashno cto-libo poprositj.


Кому как но статистика говорит обратное. Многие уезжают в др места рожать.


kakojto bred ja v rezekne rozala 3 detok sej4as zdjom 4 maliwa i rozatj budu tolko zdesj ni za odni rodi ne platila otnowenije bilo superr personal vezlivij i otziv4evij neznaju kuda vi tak popadali 4to u vas takije vospominanija....


Просто многие едут мамочки рожать в другие города Латвии потому что Если хочешь хорошо родить то надо заплатить 400 евро но как сейчас упала рождаемость может они уже стали меньше брать. Я первого рожала в Резекне и очень пожелала.Ребёнок чуть не умер,ему 7 и досих пор у нас проблемы.в нашем роддоме очень хамское отношение.Зажрались врачи про свой профессиональный долг забыли.Втарого ребенка рожала в Прели всё прекрасно врачи очень хорошие все бесплатно.


Esam Rēzeknieši,taču grūtniecības uzskaitē bijām Rīgā,dzemdības notika Balvos...,un mūsu rīcībai ir pamatoti iemesli.


Jo jaunās māmiņas izvēlas dzemdēt ārpus Rēzeknes.. Kas tur tik nesaprotams? Rēzeknes dzemdību nodaļas personāla attieksme pret darbu - nolaidība, alkohola lietošana darba laikā, rupjā izturēšanās pret māmiņām.. ja nemaksāsi, ceri vienīgi uz veiksmi..


Латвия начала вымирать после 1991 года.А в Латгалии,из-за экономической ситуации,вымирание идет еще быстрее.В Даугавпилсе,где населения значительно больше чем в Резекне ситуация стала еще хуже чем у нас.Если в 2015 году в Даугавпилсе родилось 865 детей,то в прошлом 778.Конечно это связано с отъездом молодежи из Латгалии и то что начинают выходить из детородного возраста многочисленные дети рожденные при СССР.


В Даугавпилсе резко упала рождаемость и выросла смертность.


Paldies mūsu valdībai(partijām Vienotība,Zaļiem un zemniekiem,Naciki)kura noveda valsti līdz nabadzībai,kura dažādiem veidiem izsūc no tautas naudas ļīdzekļus un tālāk nedomā par viņiem.Cilvēki ne dzīvo ,bet izdzīvo kā var nabadzībā.Jaunieši bēg strādāt uz ārzemēm ,lai nopelnīt naudu savām ģimenēm un saviem vecākiem,jo šajā valstī viņiem izredžu nav.Valdībai ir jādomā par tautas nākotni,ekonomiku,izglītību,medicīnu nevis par savu kabatu.


каждой бабе на два часа мэра города.вот и повысится рождаемость и роды.в разницу в 700 новорожденных легко покроет за год.акцию надо начинать немедленно. Добавление нового комментария

Портал 46.lv не отвечает за содержание комментариев оставленных читателями!

Уважаемые читатели, просим соблюдать вас нормы морали, не разжигать национальную и расовую рознь, обходиться без грубости, ложных обвинений и унижения чести и достоинства других людей. В случае игнорирования данной просьбы, администрация оставляет за собой право лишить пользователя возможности оставлять комментарии и удалить уже сделанные.

 Модерирование комментариев для данной новости активно!
To prevent automated spam submissions leave this field empty.

 


Powered by "Esteriol Design Studio"